Učenici PŠ Putniković sudjelovali su 22. travnja 2026. g. u evakuacijskoj vježbi.
Kako navodi Dubrovački dnevnik, osposobljavanje operativnih snaga i sudionika sustava civilne zaštite za postupanje s osobama s invaliditetom, primjenom znanja stečenih kroz projekt “SEE ME 2”, održano je u organizaciji Općine Ston, Općine Janjina i Ravnateljstva civilne zaštite, u prostorijama DVD-a Putniković. U provedbi osposobljavanja sudjelovali su i terapeuti iz Udruge cerebralne i dječje paralize doline Neretve „Leptirići“, dok su u provedbi vježbe evakuacije sudjelovali članovi Udruge osoba s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom „Djeca Pelješca“.
U osposobljavanju i vježbi sudjelovali su pripadnici dobrovoljnih vatrogasnih društava Putniković, Ponikve, Žuljana i Janjina, članovi Gradskog društva Crvenog križa Dubrovnik, Hrvatske gorske službe spašavanja – stanica Orebić i Dubrovnik, Policijske postaje Ston te predstavnici jedinica lokalne samouprave.
Naši su učenici imali priliku dodatno uvježbati vlastito postupanje u izvanrednim situacijama, ali i upoznati opremu i sposobnosti operativnih snaga s kojima su vježbali. Cilj je ove aktivnosti osposobljavanje i praktične vježbe te jačanje suradnje sustava civilne zaštite i udruga osoba s invaliditetom, s naglaskom na uključivi pristup u izvanrednim situacijama.