« Svibanj 2024 »

Nacionalni kviz za poticanje čitanja - Bravo Jelena!
Autor: Ana Ćurković, 15. 11. 2022.

Učenici naše škole sudjelovali su tijekom Mjeseca hrvatske knjige u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, a mentorica je bila učiteljica Emina Bećović Orhanović.

"Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole.

Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige posvećena je mladima jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Tema glasi Generacija K, čime se aludira na postojeće podjele generacija, a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Misli na sebe – čitaj!

Nacionalni kviz za poticanje čitanja, kao jedan od središnjih programa manifestacije, nosi naziv Nije lako kad si mlad...

Od svih naših učenika koji su sudjelovali, izvučena je Jelena Bautović i upravo je baš ona bila jedna od nagrađenih učenika iz cijele Hrvatske te joj ovim putem čestitamo i potičemo ostale učenike da se priključe iduće godine Kvizu.