Što smo sve radili šk. god. 2018./2019. - Natjecanje "Čitanjem do zvijezda"
Autor: Ana Ćurković, 29. 8. 2019.

Ove je godine naša škola prvi put sudjelovala u natjecanju "Čitanjem do zvijezda".

Učenici su bili iznimno zainteresirani za sudjelovanje u ovome natjecanju. Princip natjecanja je sljedeći: učenici od 5. do 8. razreda moraju pročitati tri knjige koje odabere organizacijski odbor natjecanja. Na natjecanju rješavaju kviz znanja o pročitanim djelima, a na državnoj razini mogu pojedinačno sudjelovati i u izradi plakata na vezanu temu.

Učenici su ove godine morali pročitati "Blizanke" Ericha Kästnera, "Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom" Julijane Matanović i "Ljeto na jezeru Čiču" Jasminke Tihi-Stepanić.

Svi su nahrupili u knjižnicu i prihvatili se čitanja te smo nakon školske razine održane 7. 12. 2018. u Janjini dobili tri najuspješnije učenice: Frančesku Primorac (7. r.), Karlu Kalafatović (8. r.) i Martu Živkušić (6. r.).

Nakon kontakta s organizacijskim odborom dočekalo nas je prekrasno iznenađenje. Naime, s obzirom na to da je iz naše županije sudjelovala samo naša škola i OŠ Orebić, direktno smo pozvani na nacionalnu razinu natjecanja. Našem veselju nije bilo kraja.

U dogovoru s OŠ Orebić održana je i županijska razina za pripremu, a naše su se učenice pokazale i tada izvrsne te su tako samouvjerene iščekivale nacionalnu razinu.