« Ožujak 2024 »

Vježba postupanja u slučaju potresa
Autor: Ana Ćurković, 19. 3. 2021.

U okviru edukacije o postupanju u slučaju potresa, učenici naše škole sudjelovali su u vježbi postupanja u slučaju potresa. Prije današnje vježbe razrednice i razrednici upoznali su sve učenike s načinima postupanja u slučaju potresa i planom evakucije te uputama Ravnateljstva civilne zaštite.

U skladu s epidemiološkim mjerama svaki je razred po jedan sat odradio vježbu. Zvono za početak sata označavalo je početak i trajanje potresa. U tom trenutku učenici i učitelji su prema planu morali smjesta spustiti se ispod klupe i pričekati završetak zvonjave, tj. potresa. Nakon završetka učenici su morali po uputama učitelja mirno napustiti učionicu i izaći iz škole na prostor parkirališta koje je udaljeno od zgrade škole. Cilj ovakvih vježbi jest naučiti učenike kako postupati u opasnim situacijama gdje je najbitnije ostati koncentriran i smiren kako bismo spasili svoj, ali i tuđi život.

Priloženi dokumenti:
SafeQuake_BROSURA_strana10.pdf (8.86 MB)