Osnovna škola "Janjina" Janjina

Mjesec hrvatske knjige - Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Ana Ćurković, 15. 10. 2020.

Detalje pročitajte u nastavku...

Dragi učenici,

u okviru ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige, otvoren je Nacionalni kviz za poticanje čitanja za učenike od 5. do 8. razreda.

Ovogodišnja je tema "Razlistaj se", a zadatak neće biti pročitati knjige, nego pronaći odgovore na pitanja pomoću online izvora koji su ponuđeni.

Zadatak je jednostavan, nakon što pokrenete kviz, u svakom pitanju postoji podebljana poveznica koja vas vodi na određenu stranicu gdje se nalazi odgovor na to pitanje. Vaš je zadatak istražiti stranicu i doći do točnog odgovora na to pitanje.

Kviz rješavate u svoje slobodno vrijeme na računalu, mobitelu ili tabletu. Kviz je namijenjen svakom učeniku pojedinačno.

Na kraju kviza obvezno morate navesti naziv vaše knjižnice: Školska knjižnica OŠ "Janjina" kako biste mogli sudjelovati u izvlačenju.

Sve informacije nalaze se na sljedećim stranicama:

Nacionalni kviz - upute

Nacionalni kviz - pravila

Kviz - početna stranica

Za sva pitanja slobodno me kontaktirajte na leskovic.ana@gmail.com ili u virtualnoj knjižnici na Google classroom - Knjižnica (kod za ulazak 4p4uq3b)

Sretno na kvizu! laugh

« Svibanj 2021 »

CMS za škole logo
Osnovna škola "Janjina" Janjina / Janjina 71, HR-20246 Janjina / os-janjina.skole.hr / ured@os-janjina.skole.hr