Akcija čišćenja okoliša oko škole
Autor: Ivica Galić, 12. 4. 2017.

Učenici naše škole i učitelj Engleskog jezika organizirali su akciju čišćenja okoliša oko škole. Akcija je održana 27. ožujka u Putnikovićima, a 31. ožujka u Janjini.

Koliko su otpada prikupili i što su pri tom naučili saznajte iz njihovog izvještaja...

Učenici 5., 6. i 7. razreda iz PŠ Putnikovići skupljali su u ponedjeljak 27. 3. smeće oko škole. Podijelili su se u grupe i natjecali tko će više skupiti. Našli su puno plastike, stakla, tempera i dr. Skupili su 33 vreće smeća, tj. kontejner i pol. Učenici navode da su se zabavili i uživali u poslu jer su smatrali da čine korisno djelo.

No njihovu je radost umanjio sutrašnji dan kada su ustanovili da je već bačeno smeće na igralište: "Žao mi je što su odmah sutradan boca coca-cole i omot od marende ležali na igralištu."

U Janjini su 31. ožujka skupljali smeće učenici 5. i 6. razreda. Na prvi je pogled izgledalo kao da ni nema smeća, no kada su počeli s radom uvidjeli su koliko ga zapravo ima. Skupili su nekoliko vreća od čega je bilo dosta metala. Učenici navode kako su se dobro zabavili i bili su jako zadovoljni svojim korisnim radom. Nadaju se da će današnje generacije biti urednije i imati više brige za okoliš.

Ovakve hvalevrijedne akcije izraziti su poticaj za sve, a posebno za djecu i razvijanje ekološke svijesti, građanske odgovornosti i timskog rada.