Natjecanje u čitanju naglas 2016.
Autor: Ivica Galić, 8. 11. 2016.

Ove se godine četvrti put za redom organizira Natjecanje u čitanju naglas čiji je glavni cilj popularizacija i poticanje čitanja među djecom.

Inicijatori projekta su Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva, a natjecanje se održava na školskoj, županijskoj i državnoj razini.

U natjecanju mogu sudjelovati učenici od 3. do 8. razreda koji su podijeljeni u dvije kategorije: od 3. do 5. razreda i od 6. do 8. razreda, a cilj je kreativno predstaviti i izražajno pročitati odabrano književno djelo.

U našoj se školi natjecanje održalo 20.10.2016., a sudjelovalo je 13 učenika iz Janjine i Putnikovića.

Naši hrabri učenici predstavili su pred žirijem i publikom svoja omiljena djela i pokazali izvrsno umijeće čitanja.

Najuspješniji su ove godine u tome bili Gabrijel Prčević iz 3. razreda djelom Sijač sreće Božidara Prosenjaka te Karla Kalafatović iz 6. razreda djelom Matilda Roalda Dalha.

Naš pobjednici sudjelovali su na županijskom natjecanje koje se održalo 3. studenog u Narodnoj knjižnici Grad u Dubrovniku te bili veoma uspješni.

Od srca čestitamo našem Gabrijelu, Karli i njhovim mentoricama te pozivamo sve učenike da nam se pridruže i sljedeće godine jer Čitanje je zakon!